Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

20.08.2023

Obróbka skrawaniem CNC metali

 Obróbka skrawaniem to zaawansowana technologia, która odgrywa kluczową rolę w przemyśle, w takich sektorach jak motoryzacja, lotnictwo, energetyka i innych sektorach produkujących dobra dla konsumentów. Wykorzystując narzędzia skrawające, obróbka skrawaniem pozwala na precyzyjne i wydajne kształtowanie materiałów. Obróbka skrawaniem obejmuje w swoim zakresie także: dłutowanie, przeciąganie, gładzenie, docieranie oraz wytaczanie i rozwiercanie.

Przebieg procesu obróbki skrawaniem - jak realizujemy zlecenia

Zarządzanie procesem obróbki skrawaniem w naszym przedsiębiorstwie podąża za określoną ścieżką doskonalenia i precyzji, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość produktu końcowego. Oto, jak implementujemy proces:

1️.Analiza Wstępna: Na samym początku dokładnie analizujemy dostarczony nam projekt. Nasz zespół specjalistów ocenia jego parametry w kontekście możliwości produkcyjnych oraz ewentualnych rekomendacji.

2️.Planowanie i Programowanie: Po uzyskaniu pełnego obrazu wymagań projektu przystępujemy do programowania procesu obróbki, definiując optymalne operacje takie jak frezowanie czy toczenie.

3️.Automatyzacja i Nadzór: Choć współczesna obróbka skrawaniem wykorzystuje zaawansowane technologie, każdy etap produkcji podlega rygorystycznemu nadzorowi naszego zespołu, aby zapewnić żądaną jakość wykonania oraz wydajność procesu w celu optymalizacji kosztów, co przekłada się na atrakcyjną cenę dla Klienta.

4️.Metody Obróbki:

Obróbka Wiórowa: Efektywnie eliminujemy nadmiar materiału, tworząc spiralne wióry.
 Obróbka skrawaniem CNC – powtarzalność, zachowanie wysokiej jakości wykończenia powierzchni i tolerancji bardzo trudna do osiągnięcia przy zastosowaniu konwencjonalnej metody skrawaniem są największe zalety technologii CNC?
 

Zalety obróbki skrawaniem w technologii CNC w kontekście biznesowym

 

Obróbka skrawaniem z wykorzystaniem technologii CNC zrewolucjonizowała podejście do produkcji w przemyśle. Współczesne przedsiębiorstwa wybierają tę metodę nie bez powodu. Kluczową rolę odgrywa precyzja i powtarzalność, które w obróbce skrawaniem CNC są nieosiągalne dla wielu tradycyjnych metod.

Automatyzacja procesu gwarantuje mniejszą liczbę błędów ludzkich i ciągłość produkcji. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą zoptymalizować czas produkcji, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zlecenia, a co za tym idzie, na lepszą konkurencyjność na rynku. Wysoka wszechstronność obróbki skrawaniem w technologii CNC pozwala na elastyczne podejście do różnorodnych materiałów i skomplikowanych operacji, co jest szczególnie cenne w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych.

Jednym z kluczowych atutów jest również integracja z systemami CAD/CAM, która umożliwia szybką adaptację do nowych wymagań projektowych, przyspieszając tym samym cykl życia produktu. Ekonomiczność obróbki skrawaniem przy dużych seriach produkcyjnych stanowi kolejny argument przemawiający za wyborem technologii CNC. Mniejsza ilość odpadów i efektywne wykorzystanie surowców to nie tylko korzyści finansowe, ale także świadome podejście do kwestii ekologicznych.

 

Jeżeli dążą Państwo do perfekcji w każdym detalu i oczekują niezawodności w produkcji, serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy. Z nami Twój projekt zostanie zrealizowany z najwyższą precyzją i dbałością o jakość. Skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły zlecenia.

 

 

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko