Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

14.02.2024

Spawanie Metodą MAG: Zalety i Wady Wykorzystania

Spawanie metodą MAG jest jedną z najczęściej stosowanych technik spawania, szczególnie w przemyśle ciężkim i konstrukcyjnym. Ta metoda wykorzystuje aktywny gaz ochronny (zazwyczaj mieszankę argonu z CO2 lub sam CO2) i elektrodę topliwą. Jest to technika wszechstronna, stosowana do spawania stali niskowęglowych i niskostopowych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom spawania MAG.

Zalety Spawania MAG:

Wysoka wydajność: Spawanie MAG charakteryzuje się dużą szybkością spawania, co jest korzystne w projektach wymagających efektywności i szybkiego postępu prac, szczególnie w produkcji seryjnej.
Wszechstronność: Metoda ta jest odpowiednia do spawania szerokiej gamy materiałów i różnych grubości, co czyni ją uniwersalnym rozwiązaniem w wielu zastosowaniach przemysłowych.
Dobra penetracja spoiny: Spawanie MAG zapewnia głęboką penetrację spoiny, co jest korzystne przy spawaniu grubych materiałów.
Możliwość automatyzacji: Proces ten łatwo poddaje się automatyzacji, co jest ważne w przemyśle, gdzie wymagana jest konsekwencja i powtarzalność spoin.


Wady Spawania MAG:

Ograniczenia w pozycji spawania: Spawanie MAG jest mniej elastyczne niż niektóre inne metody, jeśli chodzi o pozycje spawania, co może być ograniczeniem w niektórych aplikacjach.
Wymagania dotyczące ochrony: Używanie aktywnych gazów ochronnych wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa i ochrony, co może zwiększać koszty i wymagania logistyczne.
Ryzyko porowatości spoiny: W niektórych warunkach, spawanie MAG może prowadzić do porowatości spoiny, co wymaga dodatkowej uwagi i kontroli jakości.


Spawanie metodą MAG jest cenione w przemyśle ze względu na swoją wydajność i wszechstronność. Jest to metoda szczególnie przydatna w produkcji seryjnej i tam, gdzie wymagana jest szybka i efektywna obróbka dużych ilości materiału. Jednakże, wymaga ona odpowiednich warunków pracy i umiejętności, aby zapewnić wysoką jakość spoin i uniknąć potencjalnych problemów. Wybór tej metody powinien być dokonany po rozważeniu specyfiki projektu i środowiska pracy. Dzięki swoim zaletom, spawanie MAG pozostaje kluczową techniką w wielu sektorach przemysłu, oferującą solidne i trwałe połączenia w szerokim zakresie zastosowań.

W ZUT Kunzek wykorzystujemy spawanie metodą MAG do wykonywania:

 

Spawanie MAG jest niezastąpione w wielu zastosowaniach przemysłowych, szczególnie tam, gdzie priorytetem jest szybkość i wydajność. Jego zdolność do radzenia sobie z grubymi materiałami i możliwość łatwej automatyzacji sprawiają, że jest to preferowana metoda w wielu branżach. Jednakże, jak każda technika, ma swoje ograniczenia i wymaga odpowiednich umiejętności oraz warunków pracy. Wybór tej metody powinien być zawsze podyktowany specyficznymi wymaganiami projektu oraz dostępnymi zasobami.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko