Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

07.02.2024

Wyroby Zgodne z Normą EN 1090 - Nasza Oferta Poparta Certyfikacją

 

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie i przemysłu, kluczowe znaczenie ma zapewnienie najwyższej jakości i bezpieczeństwa spawanych konstrukcji. W tym kontekście, norma EN 1090 stanowi istotny punkt odniesienia dla producentów i wykonawców konstrukcji stalowych oraz aluminiowych. Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie znaczenia tej normy oraz podkreślenie, dlaczego certyfikacja zgodna z EN 1090 jest niezbędna przy wyborze odpowiedniego podwykonawcy.

Zrozumienie Normy EN 1090

Norma EN 1090, podzielona na trzy części, stanowi kompleksowy zbiór wymagań dla sektora konstrukcji metalowych.

EN 1090-1: Ocena Zgodności Elementów Konstrukcyjnych - Ta część normy skupia się na zasadach oceny zgodności elementów konstrukcyjnych. Jest to kluczowy element dla producentów, ponieważ odnosi się do deklarowania zgodności produktu z określonymi standardami. Zharmonizowana z dyrektywą unijną 89/106/EWG dotyczącą wyrobów budowlanych, EN 1090-1 stała się obowiązkowa od 1 lipca 2014 r., co oznacza, że wszyscy producenci chcący wprowadzić na rynek unijny swoje wyroby stalowe i aluminiowe muszą spełniać jej wymagania.

EN 1090-2: Wymagania Techniczne dla Konstrukcji Stalowych - Ta część normy określa szczegółowe wymagania techniczne, które muszą być spełnione w przypadku konstrukcji stalowych.
EN 1090-3: Wymagania Techniczne dla Konstrukcji Aluminiowych - Podobnie jak EN 1090-2, ale skupia się na specyfikach konstrukcji aluminiowych.
Znaczenie Oznakowania CE

Zgodnie z normą EN 1090, producenci konstrukcji stalowych i aluminiowych są zobowiązani do oznaczania swoich produktów znakiem CE. To oznakowanie świadczy o tym, że produkt przeszedł ocenę zgodności z wymaganiami normy EN 1090-1 i posiada certyfikowany system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP). Oznakowanie CE jest nie tylko potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa, ale również umożliwia swobodny obrót wyrobami na terenie Unii Europejskiej.

Dlaczego Certyfikacja jest Ważna przy Wyborze Podwykonawcy?

Wybierając podwykonawcę, kluczowe jest zwrócenie uwagi na posiadanie przez niego odpowiednich certyfikatów, w tym zgodności z normą EN 1090. Oto kilka powodów, dla których jest to tak ważne:

Certyfikacja EN 1090 zapewnia, że produkt został wykonany zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi, co jest gwarancją jego jakości i bezpieczeństwa.
Posiadanie certyfikacji jest wymogiem prawnym dla wprowadzania produktów na rynek UE. Wybierając certyfikowanego podwykonawcę, masz pewność, że przestrzega on obowiązujących przepisów, co jest kluczowe dla legalności całego projektu.
Podwykonawcy posiadający certyfikację EN 1090 są postrzegani jako bardziej wiarygodni i profesjonalni. Ich produkty są uznawane za wysokiej jakości, co przekłada się na renomę i zaufanie w branży.
Wybierając certyfikowanego podwykonawcę, minimalizujesz ryzyko związane z użyciem niespełniających norm materiałów, co może prowadzić do problemów konstrukcyjnych, prawnych czy nawet wypadków na budowie.
Certyfikacja często wiąże się z przestrzeganiem norm środowiskowych. Wybierając podwykonawcę z certyfikatem EN 1090, wspierasz praktyki zrównoważonego rozwoju.


Nasza Oferta i Zobowiązanie do Jakości

W naszej ofercie znajdują się wyroby zgodne z normą EN 1090, co potwierdza ich wysoką jakość i zgodność z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Jako firma posiadająca certyfikację EN 1090, gwarantujemy, że każdy element konstrukcyjny, który oferujemy, spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa i wydajności. Nasze produkty są nie tylko trwałe i niezawodne, ale także spełniają wszystkie wymogi prawne umożliwiające ich użytkowanie w projektach na terenie Unii Europejskiej.

Norma EN 1090 jest nie tylko wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa w branży konstrukcji stalowych i aluminiowych, ale także kluczowym elementem w procesie wyboru odpowiedniego podwykonawcy. Certyfikacja zgodna z tą normą jest gwarancją, że produkt został wykonany zgodnie z najwyższymi standardami, co jest niezbędne dla sukcesu każdego projektu budowlanego. Wybierając naszą firmę, wybierasz partnera, który zapewnia produkty i usługi na najwyższym poziomie, zawsze zgodne z aktualnymi wymogami i trendami w branży.

Jeżeli szukają Państwo podwykonawców, którzy realizują zlecania i posiadają Certyfikację wytworzonych wyrobów zapraszamy do kontaktu.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko