Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

31.01.2024

Ewolucja i Wpływ Projektowania CAD: Od 2D do 3D

 

Warto zauważyć, że projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) zrewolucjonizowało dziedzinę projektowania i inżynierii. Od początkowych etapów prostego rysowania 2D po zaawansowane możliwości modelowania 3D, technologia CAD nieustannie się rozwija, oferując nowe możliwości i efektywność.

 

Zrozumienie Podstaw Projektowania CAD

Poprzez skrót CAD, czyli projektowanie wspomagane komputerowo, rozumiemy wykorzystanie technologii komputerowej w procesie projektowania i dokumentacji projektowej. Oprogramowanie CAD znacznie przyśpiesza pracę ponieważ, zastępuje ręczne rysowanie procesem zautomatyzowanym. W zasadzie chodzi o wykorzystanie systemów komputerowych do pomocy w tworzeniu, modyfikowaniu, analizie lub optymalizacji projektu.

W Zakładzie Usług Technicznych Kunzek wykorzystujemy projektowanie CAD do tworzenia dokumentacji 2D, rysunków technicznych, schematów instalacji elektrycznych, schematów hydraulicznych i pneumatycznych oraz dokumentacji montażowej.

Początki projektowania 2D w CAD

Początkowo oprogramowanie CAD było głównie używane do rysowania 2D. Był to przełomowy zwrot od tradycyjnych metod ręcznego rysowania, oferując precyzję i szybkość dotąd nieosiągalną. Projektowanie 2D w CAD umożliwiało łatwą edycję i reprodukcję projektów. Służyło jako potężne narzędzie dla rysowników i architektów, upraszczając proces projektowania i poprawiając dokładność.

 

Główne zalety projektowania 2D w CAD:

Przejście do 3D CAD – postęp technologiczny

W miarę postępu technologii, rozwijały się również możliwości CAD. Pojawił się 3D CAD, oferując bardziej realistyczne przedstawienie obiektów. Pozwala projektantom na tworzenie szczegółowych trójwymiarowych modeli, wizualizację obiektów z każdego kąta i efektywniejszą analizę projektów.

 

W Zakładzie Usług Technicznych Kunzek specjalizujemy się w tworzeniu dokumentacji 3D, modeli 3D części maszyn i urządzeń, złożeń modeli 3D, analizie kinematycznej i wytrzymałościowej, a także w wizualizacji produktowej.

Korzyści z 3D CAD – dlaczego warto korzystać z projektowania w 3D

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie inżynierii i projektowania, technologia 3D CAD stanowi kluczowe narzędzie, które przynosi szereg korzyści. Jedną z głównych zalet jest realizm, który zapewnia bardziej dokładne i wierniejsze odwzorowanie finalnego produktu. Dzięki tej technologii, inżynierowie i projektanci mogą lepiej przewidzieć, jak ich projekt będzie wyglądał i funkcjonował w rzeczywistości, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów na etapie produkcji. Projekty wykonane przez ZUT Kunzek pozwalają realnie zobrazować klientowi produkt, który zamawia.

 

Kolejną istotną korzyścią jest szczegółowość, jaką oferuje projektowanie w 3D CAD. Umożliwia ono tworzenie skomplikowanych i złożonych projektów z niezwykłą precyzją. Ta zdolność do szczegółowego opracowywania każdego aspektu projektu jest nieoceniona, szczególnie w branżach, gdzie dokładność ma kluczowe znaczenie, jak w inżynierii lotniczej, motoryzacyjnej czy medycznej.

 

Analiza jest kolejnym aspektem, w którym 3D CAD wykazuje swoją przewagę. Programy te umożliwiają przeprowadzanie zaawansowanych symulacji i testów na modelach 3D, co jest niezbędne w ocenie wytrzymałości materiałów, analizie kinematycznej, a także w testowaniu działania mechanizmów w różnych warunkach. Dzięki tym możliwościom, inżynierowie mogą identyfikować i rozwiązywać potencjalne problemy jeszcze przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego, co znacząco skraca czas i koszty związane z rozwojem produktu.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko