Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

16.12.2023

Systemy magazynowania dłużyc – zaawansowana metoda składowania materiału

Systemy magazynowania dłużyc – zaawansowana metoda składowania materiału

Systemy magazynowania dłużyc to specjalnie zaprojektowane rozwiązania służące do przechowywania długich, często ciężkich elementów, takich jak pręty, rury czy profile. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę i wymiary, dłużyce wymagają specyficznego podejścia w zakresie magazynowania.

W świecie magazynowania, sposób, w jaki przechowujemy dłużyce, jest kluczowy zarówno dla jakości ich konserwacji, jak i dla efektywności pracy magazynowej. W firmie ZUT Kunzek proponujemy optymalne rozwiązania dla dłużyc o imponującej długości sięgającej nawet do 12 m i ciężarze jednostkowym 200 kg.

Dlaczego nasze metody przechowywania są kluczem do sukcesu? Przeczytaj dalej, aby się przekonać.

 

Zalety poziomego przechowywania dłużyc

Odpowiednie zaplanowanie miejsca do przechowywania dłużyc da nam wiele korzyści.

Po pierwsze, dzięki inteligentnym systemom przechowywania dłużyc mamy mniejsze ryzyko uszkodzeń. Przechowywanie dłużyc w pozycji poziomej jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów magazynowania tych materiałów. Kiedy są ułożone horyzontalnie, dłużycy rozkładają swój ciężar równomiernie na całej powierzchni regału, co minimalizuje ryzyko deformacji lub innych uszkodzeń spowodowanych przez ich własny ciężar. To kluczowe, zwłaszcza w przypadku dłużyc o znacznej długości i wadze.

 

Po drugie, stosując nasze rozwiązania zapewniamy optymalizację przestrzeni. Poziome przechowywanie dłużyc z użyciem specjalistycznych regałów pozwala na skuteczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Specjalnie zaprojektowane regały mogą być dostosowywane do różnych długości i rozmiarów dłużyc, co pozwala na ich gęste układanie, eliminując niepotrzebne puste przestrzenie i maksymalizując wykorzystanie powierzchni.

 

Ponadto poziome przechowywanie dłużyc ułatwia również dostęp do każdego z nich. Dzięki temu pracownicy magazynowi mogą szybko lokalizować i pobierać potrzebne materiały, co przekłada się na zwiększoną efektywność procesów magazynowych i krótszy czas realizacji zleceń. Dodatkową zaletą poziomego przechowywania dłużyc jest możliwość łatwej integracji z różnymi systemami transportu. Dłużycę ułożoną w poziomie można łatwo załadować i rozładować przy użyciu wózków widłowych, co przyspiesza procesy logistyczne. Ponadto możliwe jest również zastosowanie suwnic i innych systemów podnoszenia, które ułatwiają manipulację ciężkimi dłużycami.

 

Jak optymalizujemy poziome przechowywanie dłużyc?

       I.          Specjalistyczne regały - Projektujemy regały dostosowane do specyfiki dłużyc, które zapewniają stabilność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

      II.          Zaawansowane systemy identyfikacji: Wykorzystujemy nowoczesne technologie, takie jak kody QR lub RFID, aby zapewnić efektywną lokalizację i kontrolę stanu każdej dłużycy. Proszę o zweryfikowanie informacji na czerwono czy coś takiego macie. [KK1] 

    III.          Bezpieczne strefy załadunku i rozładunku: Odpowiednie zaplanowanie stref załadunku i rozładunku gwarantuje bezpieczeństwo pracownikom oraz minimalizuje ryzyko uszkodzeń dłużyc.          

ZUT Kunzek – projekty systemów magazynowania dłużyc

Nasza bogata wiedza i doświadczenie, połączone z nowatorskim podejściem do projektowania systemów magazynowych, zapewniają niezawodność oraz maksymalną efektywność operacyjną. Wybierając naszą ofertę, mogą Państwo być pewni, że dłużyca będzie przechowywana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz jakości. Zapraszamy do kontaktu.

 

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko