Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

28.12.2023

Toczenie CNC - usługi dla przemysłu od ZUT KUNZEK

Toczenie CNC - usługi dla przemysłu od ZUT KUNZEK

 

Toczenie CNC (skrót od "Computerized Numerical Control") to technika obróbki metali wykorzystująca komputerowe sterowanie do automatycznego obracania elementu roboczego podczas przycinania narzędziem skrawającym. Proces ten, chociaż głęboko zakorzeniony w tradycyjnych metodach obróbki, został przekształcony dzięki postępom technologicznym, które uczyniły go bardziej precyzyjnym, wydajnym i wszechstronnym. Toczenie CNC to jedna z głównych usług oferowanych przez ZUT Kunzek. Nasza firma szczyci się indywidualnym podejściem do każdego klienta, oferując rozwiązania idealnie dopasowane do jego potrzeb produkcyjnych.

 

W naszej firmie wykorzystujemy następujące rodzaje toczenia CNC:

 

1.      Toczenie ogólne: Podstawowy proces, w którym narzędzie skrawające jest przesuwane wzdłuż osi obrabianego elementu. Idealne do wytwarzania prostych i cylindrycznych kształtów.

2.      Toczenie wieloosiowe: Wykorzystuje się do produkcji skomplikowanych części, które wymagają obróbki w wielu płaszczyznach jednocześnie.

3.      Toczenie cienkościennych elementów: Dzięki precyzyjnemu sterowaniu i odpowiedniemu narzędziu, możliwe jest obrabianie delikatnych i cienkościennych komponentów bez ryzyka ich deformacji.

Maszyny i wyposażenie: Jakie technologie stosujemy? Przy żółtych akapitach proszę o dopisanie jakiś konkretnych informacji np. modeli maszyn

Tokarka: TBI VT 470

Wykorzystujemy nowoczesne maszyny, które gwarantują precyzyjność i powtarzalność każdego detalu. Stale inwestujemy w rozwój naszego parku maszynowego, aby zapewnić klientom najnowsze technologie dostępne na rynku.

 

Dane techniczne naszych maszyn: Co możemy obrabiać?

TOCZENIE CNC:

·        470 mm – maksymalna średnia toczenia

·        1590 mm – maksymalna długość toczenia

·        680 mm – maksymalna średnica materiału nad nożem

 

 

 

Dzięki szerokiemu spektrum maszyn możemy obrabiać różnorodne materiały, od stali po tworzywa sztuczne. Nasze maszyny są zdolne do tocznia zarówno drobnych detali, jak i dużych elementów konstrukcyjnych.

Zastosowania toczenia CNC w przemyśle:

 

Toczenie CNC odgrywa kluczową rolę w wielu sektorach przemysłu, takich jak automotive, lotnictwo, energetyka czy medycyna. Dzięki zdolności do produkcji precyzyjnych części z minimalnymi marginesami błędu, technika ta jest niezastąpiona w miejscach, gdzie dokładność jest kluczowa. Wykorzystanie obróbki skrawaniem sterowanej numerycznie (CNC) znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak przemysł samochodowy, lotnictwo, energetyka i medycyna. Dzięki możliwości produkcji dokładnych części z minimalnymi marginesami błędu, ta zaawansowana technologia ma niezastąpioną wartość w miejscach, gdzie precyzja odgrywa kluczową rolę. 

Zalety toczenia CNC:

Komputerowe sterowanie w toczniu CNC zapewnia niezrównaną dokładność i powtarzalność, co jest niezwykle ważne w aplikacjach wymagających wysokiej precyzji. Dodatkowo, maszyny te są w stanie pracować przez długie godziny z minimalnym nadzorem, co znacząco zwiększa efektywność produkcji. Jednym z głównych atutów tocznia CNC jest jego wszechstronność – możliwość obróbki wielu rodzajów materiałów i tworzenia skomplikowanych kształtów. Dzięki precyzyjnej obróbce skrawaniem oraz automatycznemu sterowaniu, zużycie materiałów jest znacząco zredukowana, co przekłada się na oszczędność materiałów. Wreszcie, zastosowanie nowoczesnych technologii i zaawansowanych zabezpieczeń czyni proces tocznia CNC bezpiecznym dla operatorów, minimalizując ryzyko błędów ludzkich.

 

Toczenie CNC stanowi fundament nowoczesnych technologii obróbki metali. Jego zdolność do produkcji skomplikowanych części z niespotykaną dokładnością sprawia, że jest on niezastąpiony w wielu gałęziach przemysłu. Jak technologie będą się rozwijać, tak samo toczenie CNC będzie ewoluować, oferując coraz większe możliwości dla producentów na całym świecie.

Zachęcamy do nawiązania współpracy w zakresie usług toczenia CNC. Jeśli posiadają Państwo projekt wymagający precyzyjnej obróbki i najwyższej jakości realizacji, nasz zespół specjalistów jest gotowy sprostać Państwa oczekiwaniom. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy i uzyskania indywidualnej oferty dostosowanej do Państwa potrzeb.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko