Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

20.12.2023

Czym jest CNC i czym polega frezowanie?

Czym jest CNC i czym polega frezowanie?

CNC to skrót od "Computerized Numerical Control", co w tłumaczeniu oznacza komputerowe sterowanie numeryczne. Frezowanie CNC to nowoczesna metoda obróbki skrawaniem, która polega na usuwaniu nadmiaru materiału za pomocą specjalistycznego narzędzia - freza. Proces ten charakteryzuje się wysoką precyzją i elastycznością w zakresie kształtów i struktur, które można uzyskać.

W trakcie frezowania, frez, który jest specjalnie zaprojektowanym narzędziem z ostrymi krawędziami (piórami), obraca się z dużą prędkością, sięgającą nawet 10000 obrotów na minutę. Jego ruch obrotowy w połączeniu z kontrolowanym posuwem powoduje skrawanie materiału. Efektem tego jest usuwanie cienkich warstw materiału, co prowadzi do powstawania wiórów lub pyłu.

Wybór odpowiednich parametrów obróbki, takich jak prędkość obrotowa freza i posuw, jest kluczowy dla uzyskania optymalnych wyników. Te parametry są dostosowywane w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj i twardość obrabianego materiału, głębokość pracy, typ używanego freza czy specyfika maszyny CNC.

Rodzaje frezarek CNC - czy jedna maszyna pasuje do wszystkiego?

Frezarki CNC dzielą się na różne typy, w zależności od ich zastosowania i konstrukcji. Od frezarek do obróbki aluminium, po specjalistyczne maszyny do obróbki stali czy innych twardych materiałów - każda z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowania. Firma ZUT Kunzek dysponuje Frezarką -Pionowym centrum Frezarsko-wiertarskie TBI VC 1060 F[KK1] 

Parametry:

FREZOWANIE CNC:

·        1000 x 600 x 550 mm – maksymalny wymiar frezowanych detali

·        Oferujemy również toczenie i frezowanie, dłutowanie i cięcie piłą

·        Organizujemy obróbkę wielkogabarytową oraz chemiczną w kooperacji

 

 

Precyzja wykonania główną zaletą frezowania CNC

Główną zaletą frezowania CNC jest precyzja wykonania. Współczesne technologie komputerowe sterowania maszynami (CNC) pozwalają na dokładne zaprogramowanie i kontrolowanie każdego ruchu freza, co gwarantuje niezrównaną dokładność obróbki. W przeciwieństwie do metod manualnych, gdzie istnieje ryzyko ludzkiego błędu, frezowanie CNC minimalizuje odchylenia i niepożądane niespodzianki. Dzięki temu, nawet najbardziej skomplikowane i precyzyjne kształty mogą być reprodukowane z niezwykłą konsekwencją, bez względu na ilość produkowanych egzemplarzy. Precyzja ta jest niezwykle ważna w wielu branżach, takich jak lotnictwo, motoryzacja czy medycyna, gdzie nawet najmniejsze odchylenia mogą mieć poważne konsekwencje. W efekcie, dzięki precyzji frezowania CNC, przedsiębiorstwa mogą dostarczać produkty o wyższej jakości, zwiększając zaufanie klientów i konkurencyjność na rynku.

Wykorzystanie obróbki CNC – przykładowe branże

Komponenty wyprodukowane przy użyciu frezarek CNC znajdują szerokie zastosowanie w wielu sektorach przemysłu ze względu na ich wysoką precyzję i jakość. Oto kilka przykładów:

Lotnictwo i kosmonautyka: W tych sektorach wymagana jest wyjątkowa precyzja i niezawodność. Komponenty lotnicze, takie jak elementy silników, skrzydeł, czy komponenty kadłuba, często są produkowane przy użyciu frezarek CNC.
Motoryzacja: CNC umożliwia produkcję skomplikowanych części samochodowych, w tym skrzyni biegów, silników i komponentów zawieszenia.
Medycyna: W sektorze medycznym, gdzie wymagana jest wysoka dokładność, CNC jest stosowane do produkcji implantów, narzędzi chirurgicznych, a także skomplikowanych instrumentów diagnostycznych.
Elektronika: W produkcji komponentów elektronicznych, takich jak obudowy, płytki drukowane i złącza, frezowanie CNC pozwala na uzyskanie precyzyjnych wymiarów i pasowania.
Maszynowa: Sektor ten korzysta z komponentów CNC do produkcji precyzyjnych części maszyn, jak pompy, zawory, tłoki i inne elementy mechaniczne.
Energetyka: W energetyce, zarówno odnawialnej, jak i tradycyjnej, wykorzystuje się komponenty CNC do produkcji części turbin, generatorów i innych krytycznych komponentów.
Obrona: W przemyśle obronnym, gdzie wymagana jest wysoka dokładność i niezawodność, części CNC są stosowane do produkcji elementów broni, pojazdów opancerzonych i innego sprzętu wojskowego.
Frezowanie CNC jest również popularne w produkcji dóbr konsumenckich, w tym w sprzęcie sportowym, instrumentach muzycznych i innych specjalistycznych produktach, gdzie niestandardowe i precyzyjnie wykonane komponenty są często potrzebne.

Jeżeli reprezentują Państwo którąś z powyższych branż i mają projekty do zrealizowania zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi i pomoże w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań technologicznych. Wysoka precyzja i zaawansowanie technik obróbki CNC pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń.Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko