Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

09.12.2023

Zakrętarki i kapslownice jako kolejne usprawnienie procesu produkcyjnego

Produkcja napojów i przetworów wymaga nie tylko doskonałej receptury i jakości surowców, ale także niezawodnych i wydajnych linii pakujących. Kluczowymi elementami w tym procesie są zakrętarki i kapslownice, maszyny które odgrywają zasadniczą rolę w zabezpieczaniu i przedłużaniu trwałości produktów zamkniętych w butelkach szklanych.

 

Zakrętarka to urządzenie służące do automatycznego zakręcania nakrętek na butelkach lub słoikach. W zależności od modelu i konstrukcji, zakrętarki mogą być przystosowane do różnych rodzajów nakrętek, od standardowych, po specjalistyczne, jak pompki dozujące czy korki zabezpieczające. Cechą wspólną dla wszystkich zakrętarek jest ich zdolność do szybkiego i precyzyjnego zakręcania, co jest niezbędne dla zachowania szczelności i jakości pakowanych produktów.

 

Kapslownica, z kolei, jest maszyną używaną do nakładania i zamykania metalowych i plastikowych kapsli na butelki, najczęściej spotykanych w przemyśle napojowym, ale także piwnym czy winiarskim. Kapslownice mogą stosować różnorodne techniki zamykania, włączając w to zaciskanie, rolowanie lub prasowanie kapsli. Proces ten musi być wykonany z odpowiednią siłą i precyzją, aby zapewnić hermetyczność zamknięcia i ochronę produktu przed zewnętrznymi czynnikami, takimi jak powietrze czy bakterie, które mogłyby wpłynąć na jego smak czy trwałość.

 

Zakrętarka i kapslownica jako niezbędny element linii produkcyjnej w przemyśle szklarskim

 

Obie maszyny, zarówno zakrętarki, jak i kapslownice, są nieodzownym elementem w linii produkcyjnej napojów i przetworów, przyczyniając się do usprawnienia procesu produkcji. Ich wydajność, dokładność i niezawodność mają bezpośredni wpływ na prędkość produkcji, a tym samym na ekonomiczne aspekty działalności przedsiębiorstwa. Wdrożenie tych maszyn pozwala na automatyzację procesów, które tradycyjnie wymagały pracy ręcznej, co z kolei redukuje ryzyko błędów i kontaminacji produktu.

 

W dzisiejszych czasach, zakrętarki i kapslownice są wysoce zaawansowanymi urządzeniami, które oferują nie tylko podstawowe funkcje zamykania opakowań, ale także dodatkowe opcje, takie jak kontrola momentu obrotowego, detekcja obecności nakrętki czy kapsla, a także integracja z systemami kontroli jakości i zarządzania produkcją.

Wydajność operacyjna zakrętarek i kapslownic

Zakrętarki i kapslownice są niezastąpione w zakresie podwyższania wydajności linii produkcyjnych. Poprzez automatyzację kluczowych etapów procesu, takich jak zakręcanie i kapslowanie, maszyny te znacząco przyspieszają produkcję, umożliwiając obsługę wielu butelek na minutę. To nie tylko oszczędza czas, ale także zapewnia ciągłość i rytm produkcji, który jest trudny do uzyskania w przypadku pracy manualnej. Dodatkowo, ich zdolność do łatwej rekonfiguracji pozwala na szybką adaptację do różnych rodzajów opakowań, co jest kluczowe przy zmianach serii produkcyjnych lub wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

Jakość i bezpieczeństwo produktu:

Automatyczne kapslownice i zakrętarki są fundamentem zapewnienia spójnej jakości i bezpieczeństwa produktów. Pracują z precyzją, która gwarantuje jednolite zamykanie każdej butelki, chroniąc zawartość przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi, jak tlen czy wilgoć. Hermetyczne zamknięcie butelek jest kluczowe dla utrzymania świeżości i zapobiegania zanieczyszczeniom, co ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i trwałość produktu. Oferując spójność i standaryzację opakowań, automatyczne systemy kapslowania zwiększają również zaufanie konsumentów do marki, co jest nieocenioną wartością w przemyśle spożywczym.

Aspekty ekonomiczne i środowiskowe:

Ekonomia użycia kapslownic i zakrętarek wykracza poza sam proces produkcyjny, obejmując zarówno redukcję kosztów pracy, jak i optymalizację zużycia materiałów. Maszyny te umożliwiają przesunięcie pracowników na bardziej skomplikowane i wartościowe zadania, minimalizując tym samym koszty związane z ręcznym kapslowaniem i zakręcaniem. Co więcej, precyzja maszyn w aplikacji nakrętek i kapsli przyczynia się do zmniejszenia odpadów produkcyjnych, co jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dodatkowo, trwałość i niska usterkowość maszyn zmniejszają potrzebę częstych napraw i wymiany sprzętu, co również przekłada się na długoterminowe oszczędności finansowe.

 

Zachęcamy do skorzystania z naszych innowacyjnych zakrętarek i kapslownic, które stanowią klucz do zwiększenia wydajności Państwa linii produkcyjnych. Dzięki automatyzacji procesów zakręcania i kapslowania, nasze maszyny znacząco przyspieszają produkcję, gwarantując jednocześnie ciągłość operacji.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko