Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

06.12.2023

Posypywarki - klucz do perfekcji w wykończeniu produktów spożywczych

W dynamicznie rozwijającym się przemyśle spożywczym, gdzie wymagania dotyczące jakości i prezentacji produktu są niezwykle wysokie, posypywarki stanowią kluczowy element linii produkcyjnych. Te zwinne urządzenia są projektowane, aby precyzyjnie dozować i aplikować suchą posypkę, taką jak mąka, przyprawy, czy cukier, zapewniając jednorodność i estetykę wykończenia produktów.

 

Automatyczne posypywarki - Precyzyjne dozowanie dla niezrównanej jakości

 

Posypywarki zostały stworzone, aby sprostać wysokim wymaganiom producentów żywności w zakresie precyzji. Dzięki zaawansowanym systemom dozującym, gwarantują równomierne pokrycie każdego produktu, co jest nieosiągalne przy ręcznym posypywaniu. Jednolitość posypki nie tylko poprawia wygląd produktów, ale również zapewnia spójność smaku, co jest niezwykle ważne dla utrzymania zaufania i satysfakcji klientów.

 

Automatyzacja procesu dla zwiększenia wydajności – korzyści ze stosowania posypywarek na linii produkcyjnej

 

Wprowadzenie posypywarek do linii produkcyjnej znacząco zwiększa jej wydajność. Automatyzacja procesu posypywania pozwala na obsługę większej ilości produktów w krótszym czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych serii produkcyjnych. W dodatku, wyeliminowanie konieczności ręcznego posypywania zmniejsza obciążenie pracowników i pozwala im skoncentrować się na innych, bardziej złożonych zadaniach.

 

Wygoda i łatwość użycia

 

Nowoczesne posypywarki są zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowania. Ich intuicyjne interfejsy umożliwiają łatwe ustawienie parametrów dozowania oraz szybką zmianę rodzaju posypki. Dzięki temu, producenci mogą z łatwością dostosowywać urządzenia do różnorodnych produktów i szybko reagować na zmieniające się potrzeby rynku.

 

Higiena i bezpieczeństwo produktów

 

W przemyśle spożywczym higiena jest priorytetem. Posypywarki są konstruowane tak, aby łatwo je czyścić, co pomaga w utrzymaniu wysokich standardów sanitarnych. Hermetyczne systemy dozujące zapobiegają również kontaminacji produktu, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

 

Zrównoważony rozwój i optymalizacja kosztów - zalety stosowania posypywarek

 

Posypywarki przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju przemysłu poprzez minimalizację odpadów. Precyzyjne dozowanie oznacza, że każdy gram posypki jest wykorzystywany efektywnie, co zmniejsza marnotrawstwo surowców. Ponadto, zmniejszenie ilości odpadów oznacza również zmniejszenie kosztów związanych z zakupem składników i ich utylizacją.

 

Inwestycja w posypywarki to krok w kierunku przyszłości dla producentów spożywczych. Poprawiają jakość i prezentację produktów, zwiększają wydajność i utrzymanie higieny, a także oferują oszczędności kosztów i wsparcie dla środowiska. To rozwiązanie, które łączy innowacyjność z praktycznością, idealnie wpisując się w potrzeby nowoczesnych procesów produkcyjnych.

 

Zachęcamy Państwa do rozważenia integracji naszych posypywarek do Państwa infrastruktury produkcyjnej w celu osiągnięcia wyższej wydajności operacyjnej i zapewnienia doskonałej jakości w procesach aplikacji posypek. Zapraszamy do kontaktu.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko