Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

06.10.2023

Automatyzacja produkcji w przemyśle szklarskim

Automatyzacja produkcji w przemyśle szklarskim

Współczesny przemysł szklarski doświadcza dynamicznych zmian, w dużej mierze spowodowanych postępem technologicznym. Jednym z najbardziej przełomowych trendów, który wpływa na kształt branży, jest automatyzacja procesów produkcyjnych. W artykule przyjrzymy się, jak automatyzacja wpływa na przemysł szklarski i jakie korzyści przynosi przedsiębiorstwom z tej branży.

Co to jest automatyzacja w przemyśle szklarskim?

Automatyzacja w kontekście przemysłu szklarskiego polega na zastosowaniu zaawansowanych technologii w celu zastąpienia lub wspierania człowieka w procesach produkcyjnych. Dotyczy to zarówno procesów początkowych jak i końcowych. W praktyce automatyzacja skupia się na zastąpieniu lub zminimalizowaniu udziału człowieka w procesie produkcyjnym, dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych lub zrobotyzowanych stanowisk lub zastosowaniu odpowiednich maszyn.

Produkcja szkła - maszyny robione na zamówienie

Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu maszyn na zamówienie, które od 1997 roku wspomagają procesy produkcyjne na liniach zimnego końca. Z dumą dostarczamy nasze innowacyjne rozwiązania na krajowy rynek, jak również do wielu krajów w całej Europie. Głównym celem naszej działalności jest zaspokojenie specyficznych potrzeb producentów opakowań szklanych. Nasze urządzenia doskonale sprawdzają się w zakresie transportu, począwszy od odprężarek aż po zaawansowane systemy pakujące. Dla tych, którzy poszukują solidnych rozwiązań pakujących, oferujemy paletyzatory zarówno ręczne, jak i automatyczne. Ponadto specjalizujemy się w sortowaniu opakowań szklanych, przygotowując produkty do kolejnych etapów linii produkcyjnej oraz paletyzowania. Dla tych, którzy nie chcą pominąć żadnego detalu, nasze urządzenia do badania właściwości są nieocenione w laboratoriach kontrolujących jakość produkowanego Dzięki przenośnikom transportujemy opakowania szklane pomiędzy wszystkimi urządzeniami zimnego końca, a w przypadku gdy kolejne urządzenie z linii zatrzyma się, stół buforujący zbuforuje opakowania szklane

Oferta ZUT Kunzek dla przemysłu szklarskiego

Do tej pory zrealizowaliśmy kilkadziesiąt zleceń z zakresu projektowania i budowania maszyn dla naszych klientów. Wykonaliśmy między innymi:

Automatyzacja produkcji w przemyśle szklarskim otwiera przed producentami nowe możliwości związane z optymalizacją procesów, poprawą jakości produktów oraz redukcją kosztów. Mimo wyzwań związanych z wdrożeniem nowych technologii, trend ten wydaje się nieodwracalny i stanowi odpowiedź na rosnące wymagania rynku.

Jeżeli chcą Państwo podnieść jakość i efektywność w produkcji wyrobów szklanych zapraszamy do kontaktu.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko