Czego szukasz?

Nasze produkty

Sektory działalności

Przemysł szklarski

Zaopatrujemy producentów opakowań szklanych w urządzenia stosowane przy transportowaniu, sortowaniu i pakowania na linii zimnego końca.

Przemysł automotive

Dostarczamy linie produkcyjne, urządzenia, podzespoły bazując na dokumentacji technicznej klienta

Automatyka Przemysłowa

Automatyzujemy procesy wytwarzania pod indywidualne zapotrzebowanie klienta również z innych gałęzi przemysłu.

Systemy Magazynowe

Wytwarzamy inteligentne magazyny wysokiego składowania na materiały produkcyjne i półprodukty.

Przemysł spożywczy

Projektujemy i produkujemy urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym. Nasze urządzenia wykonujemy ze stali nierdzewnej oraz dopasowujemy do potrzeb klienta.

Transport Wewnętrzny

Oferujemy kompletną gamę produktów umożliwiającą konfigurację urządzeń do specjalnych potrzeb klienta. Jako kompleksowy dostawca, zapewniamy również oprogramowanie i narzędzia do wsparcia obsługi urządzeń.

Prototypy: Dedykowane rozwiązania

Proponujemy dedykowane rozwiązania prototypowe dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta bazując na naszym 30 letnim doświadczeniu w konstruowaniu urządzeń.

Usługi CNC

Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek oferuje: Cięcie laserowe, gięcie prasą CNC, obróbka skrawaniem CNC, spawanie robotem CNC.

06.09.2023

Cięcie laserowe - precyzyjna i bezdotykowa metoda rozcinania

Cięcie laserowe - precyzyjna i bezdotykowa metoda rozcinania

Cięcie laserowe to nowoczesna technologia, która stała się niezastąpionym narzędziem w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo czy medycyna. Technika ta, zwana również cięciem laserem, wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła laserowego do precyzyjnego i szybkiego rozcinania materiałów, takich jak metal, plastik czy ceramika. Jego główną zaletą jest nie tylko precyzja, ale także bezdotykowość, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia powierzchni oraz znacząco redukuje odpady. Ponadto, cięcie laserowe umożliwia tworzenie złożonych kształtów i wzorów, których nie można osiągnąć przy użyciu tradycyjnych metod. W połączeniu z komputerowym sterowaniem i automatyzacją, cięcie laserem oferuje wydajność i elastyczność, które są kluczowe w dzisiejszym dynamicznym środowisku produkcyjnym.

Cięcie laserowe na Podkarpaciu

W Zakładzie Usług technicznych Jerzy Kunzek dysponujemy sekcją cięcia laserowego blach 2D. Powstała ona w 2005 roku, od tej pory zyskała renomę dzięki świadczeniu usług na najwyższym poziomie jakości. Wykorzystując zaawansowane wycinarki laserowe, takie jak TRUMPF L5030 oraz Yawei typu fiber z powodzeniem realizujemy usługi cięcia laserowego blach 2D. Nasz zakład może rozcinać arkusze blachy o maksymalnych wymiarach 6000 x 2000 mm. Dzięki doświadczonej obsłudze i precyzyjnej technologii, możliwe jest cięcie stali i jej pochodnych do grubości 25 mm, stali nierdzewnej do 20 mm oraz aluminium do 12 mm. Co więcej, nasza firma gwarantuje 100% powtarzalność detali i wysoką jakość cięcia blachy, realizując zamówienia w możliwie krótkim czasie. Indywidualne potrzeby klientów są zawsze brane pod uwagę, a dokładne wyceny są tworzone ekspresowo, z uwzględnieniem krótkich terminów dostaw, co stanowi klucz do zadowolenia klientów.

Cięcie laserem – główne zalety wykorzystania

Od lat obserwujemy, że metoda cięcia laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród różnych wykonawców i przedsiębiorców. Niezaprzeczalną zaletą cięcia laserem jest precyzja cięcia. Skoncentrowany promień laserowy zapewnia wyjątkową precyzję, umożliwiając cięcie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów z tolerancją w zakresie mikrometrów. Ponadto, cięcie laserowe wyróżnia szybkość i wydajność. Automatyzacja i komputerowe sterowanie procesem cięcia laserem sprawiają, że jest to metoda szybka i wydajna, zarówno przy produkcji seryjnej i jednostkowej. Najważniejszą zaletą dla naszych klientów są również koszty przedsięwzięcia. Wysoka precyzja i wydajność często równoważą początkowo wyższe koszty inwestycyjne, co czyni cięcie laserowe konkurencyjnym rozwiązaniem na rynku.

Cięcie laserem – cena usługi

Cena cięcia laserowego zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj i grubość materiału oraz złożoność wzoru do cięcia. Rodzaj używanego lasera oraz ewentualne dodatkowe procesy, takie jak programowanie czy obróbka wykończeniowa, również wpływają na koszt. Warto dodać, że ceny mogą różnić się w zależności od regionu i dostępności materiałów. Dla dokładnej wyceny zaleca się kontakt z naszym działem obsługi klienta celem uzyskania dokładnej wyceny.

Technologia laserowa oferuje szeroki zakres możliwości w dziedzinie obróbki materiałów, od precyzyjnego cięcia i kształtowania po wypalanie i grawerowanie. Wybór odpowiedniej metody zależy od konkretnego zastosowania, rodzaju materiału i wymaganej precyzji. Cięcie laserowe, , grawerowanie, znakowanie i inne techniki laserowe stanowią kluczowe narzędzia w nowoczesnym przemyśle, które pomagają firmom sprostać wyzwaniom współczesnej produkcji i inżynierii.

 

Jeżeli mają Państwo projekt, którego realizacja wymaga precyzji i wysokiej jakości zapraszamy do kontaktu w celu omówienia realizacji zlecenia.

Ostatnie realizacje

Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń pod numer: +16 621 26 09 lub napisz do nas: kontakt@zutkunzek.pl.

Formularz kontaktowy
Dane kontaktowe

Email. kontakt@zutkunzek.pl

Telefon. +16 621 26 09

Znajdź nas

ul. Książąt Czartoryskich 28
37-522 Szówsko